Starting from ฿3,850,000
KTM Brabus 1300 R R Edition 23 (2023) — Full specs, price from ฿3,850,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1301 cc |
| แรงม้า / Power | 180 hp |
| แรงบิด / Torque | 140 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 270 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 215 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 15.6 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2082 x 860 x 1120 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1491 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 834 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿3,850,000 |