Last MSRP ฿129,900
KTM Duke 200 Duke (2013-2016) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 200 cc |
| แรงม้า / Power | 25 hp |
| แรงบิด / Torque | 19 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 138 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 136 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1990 x 800 x 1071 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1340 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 810 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿129,900 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿55,000 |