Starting from ฿189,900
KTM Duke 250 Duke (2024) — Full specs, price from ฿189,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 31 hp |
| แรงบิด / Torque | 25 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| 0-100 km/h | 4 s |
| น้ำหนัก / Weight | 155 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 30 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2026 x 820 x 1109 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1357 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 800 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿189,900 |