Starting from ฿239,900
KTM Duke 390 Duke (2024) — Full specs, price from ฿239,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 399 cc |
| แรงม้า / Power | 45 hp |
| แรงบิด / Torque | 39 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 160 km/h |
| 0-100 km/h | 4 s |
| น้ำหนัก / Weight | 165 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 27 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2145 x 830 x 1109 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1354 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 820 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿239,900 |