Last MSRP ฿399,800
KTM Duke 790 Duke (2018-2021) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 799 cc |
| แรงม้า / Power | 105 hp |
| แรงบิด / Torque | 87 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 220 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 169 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2037 x 832 x 1105 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1475 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 825 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿399,800 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿280,000 |