Starting from ฿599,800
KTM Duke 890 Duke R (2021-2023) — Full specs, price from ฿599,800, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 890 cc |
| แรงม้า / Power | 121 hp |
| แรงบิด / Torque | 99 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 240 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 166 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2066 x 836 x 1100 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1476 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 840 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿599,800 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿450,000 |