Starting from ฿499,800
KTM SX 250 SX-F (2023) — Full specs, price from ฿499,800, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 250 cc |
| แรงม้า / Power | 47 hp |
| แรงบิด / Torque | 29 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 140 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 101 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2187 x 827 x 1268 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1493 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 958 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿499,800 |