Last MSRP ฿189,800
KTM SX 50 SX (2013-2015) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 49 cc |
| แรงม้า / Power | 7 hp |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 80 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 95 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1497 x 630 x 855 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1032 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 665 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿189,800 |