Starting from ฿190,000
KTM SX 50 SX (2025) — Full specs, price from ฿190,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 49 cc |
| แรงม้า / Power | 6 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 42 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1497 x 630 x 855 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1032 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 665 mm |
| ราคา / Price | ฿190,000 |