Starting from ฿240,000
KTM SX 65 SX (2025) — Full specs, price from ฿240,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 65 cc |
| แรงม้า / Power | 11 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 53 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 16 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1685 x 715 x 953 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1137 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 750 mm |
| ราคา / Price | ฿240,000 |