Last MSRP ฿299,800
KTM SX 85 SX 19/16 (2018) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 85 cc |
| แรงม้า / Power | 28 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 80 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 68 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 14 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1917 x 760 x 1098 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1290 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 890 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿299,800 |