Starting from ฿47,000,000
Lamborghini Revuelto 6.5 V12 AT (2023-2026) — Full specs, price from ฿47,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | hybrid |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 6498 cc |
| แรงม้า / Power | 1015 hp |
| แรงบิด / Torque | 725 Nm |
| เกียร์ / Transmission | DCT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 3.8 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 10 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 350 km/h |
| 0-100 km/h | 2.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1772 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4947 x 2266 x 1160 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2779 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 150 L |
| ราคา / Price | ฿47,000,000 |