Last MSRP ฿1,800,000
MAN TGM 15.240 4x2 BL (Euro 3) (2008-2013) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 6871 cc |
| แรงม้า / Power | 240 hp |
| แรงบิด / Torque | 925 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 6750 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 9000 kg |
| ราคา / Price | ฿1,800,000 |