Last MSRP ฿2,200,000
MAN TGM 18.280 4x2 BL (Euro 3) (2008-2013) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 6871 cc |
| แรงม้า / Power | 280 hp |
| แรงบิด / Torque | 1100 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8100 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 11000 kg |
| ราคา / Price | ฿2,200,000 |