Starting from ฿4,500,000
MAN TGS TGS 33.480 6x4 BB Tipper Chassis Cab (2008) — Full specs, price from ฿4,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 12419 cc |
| แรงม้า / Power | 480 hp |
| แรงบิด / Torque | 2300 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 12000 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 21000 kg |
| ราคา / Price | ฿4,500,000 |