Starting from ฿3,500,000
MAN TGX TGX 18.400 4x2 LL (2008) — Full specs, price from ฿3,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 10518 cc |
| แรงม้า / Power | 400 hp |
| แรงบิด / Torque | 1900 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 7000 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 5985 x 2500 x 3610 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3600 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 10000 kg |
| ราคา / Price | ฿3,500,000 |