Starting from ฿4,800,000
MAN TGX TGX 33.540 6x4 BBS (2008) — Full specs, price from ฿4,800,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 12419 cc |
| แรงม้า / Power | 540 hp |
| แรงบิด / Torque | 2500 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 9500 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 7099 x 2500 x 3950 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3200 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 25000 kg |
| ราคา / Price | ฿4,800,000 |