Starting from ฿600,000
Mazda 323 1.8 JDM (Grey Import) (1998-2003) — Full specs, price from ฿600,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1839 cc |
| แรงม้า / Power | 135 hp |
| แรงบิด / Torque | 162 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 195 km/h |
| 0-100 km/h | 9 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1100 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 4315 x 1705 x 1410 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2610 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 430 L |
| ราคา / Price | ฿600,000 |