Last MSRP ฿510,000
Mazda BT-50 2.5 S Single Cab (2006-2011) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2499 cc |
| แรงม้า / Power | 90 hp |
| แรงบิด / Torque | 200 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| 0-100 km/h | 10.2 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1750 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 5235 x 1870 x 1785 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3220 mm |
| ราคา / Price | ฿510,000 |