Last MSRP ฿1,016,000
Mazda BT-50 3.2 Double Cab 4x4 MT (2012-2015) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3198 cc |
| แรงม้า / Power | 200 hp |
| แรงบิด / Torque | 470 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| 0-100 km/h | 10.2 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1910 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 5280 x 1870 x 1800 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3220 mm |
| ราคา / Price | ฿1,016,000 |