Starting from ฿992,000
Mazda BT-50 Hi-Racer 2.2 XT Double Cab 2WD AT (2025) — Full specs, price from ฿992,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2199 cc |
| แรงม้า / Power | 163 hp |
| แรงบิด / Torque | 400 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | 2WD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| 0-100 km/h | 10.2 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1910 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 14.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 5280 x 1870 x 1785 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3220 mm |
| ราคา / Price | ฿992,000 |