Starting from ฿4,200,000
Mazda CX-90 3.3L Turbo MHEV Premium (2024-2026) — Full specs, price from ฿4,200,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3270 cc |
| แรงม้า / Power | 340 hp |
| แรงบิด / Torque | 500 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 200 km/h |
| 0-100 km/h | 7.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2065 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 5100 x 1994 x 1745 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3120 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 280 L |
| ราคา / Price | ฿4,200,000 |