Starting from ฿5,000,000
Mercedes-Benz 190 190E 2.5-16 Evolution II (W201) (1990) — Full specs, price from ฿5,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2463 cc |
| แรงม้า / Power | 235 hp |
| แรงบิด / Torque | 245 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 250 km/h |
| 0-100 km/h | 7.1 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1340 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 4448 x 1710 x 1342 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2665 mm |
| ราคา / Price | ฿5,000,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿4,000,000 - ฿7,000,000 |