Starting from ฿4,900,000
Mercedes-Benz Arocs 3340 S 6x4 (Day Cab) (2013) — Full specs, price from ฿4,900,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 10700 cc |
| แรงม้า / Power | 400 hp |
| แรงบิด / Torque | 2000 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 90 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 14850 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 6800 x 2500 x 3200 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3300 mm |
| ราคา / Price | ฿4,900,000 |