Starting from ฿5,500,000
Mercedes-Benz Arocs 3343 K 6x4 (Day Cab) (2013) — Full specs, price from ฿5,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 10700 cc |
| แรงม้า / Power | 430 hp |
| แรงบิด / Torque | 2100 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 90 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 14850 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 8200 x 2500 x 3200 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3300 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 20000 kg |
| ราคา / Price | ฿5,500,000 |