Starting from ฿4,500,000
Mercedes-Benz Arocs Arocs 6x2 (Chassis Cab) (2013-2026) — Full specs, price from ฿4,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 10700 cc |
| แรงม้า / Power | 360 hp |
| แรงบิด / Torque | 1800 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 90 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 11700 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 18000 kg |
| ราคา / Price | ฿4,500,000 |