Last MSRP ฿1,050,000
Mercedes-Benz Citan 109 CDI Panel Van (2012-2021) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1461 cc |
| แรงม้า / Power | 90 hp |
| แรงบิด / Torque | 200 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 165 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 1400 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 3 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 19.2 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 4321 x 1829 x 1828 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2697 mm |
| ราคา / Price | ฿1,050,000 |