Starting from ฿1,200,000
Mercedes-Benz Citan 110 CDI Panel Van (2021) — Full specs, price from ฿1,200,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1461 cc |
| แรงม้า / Power | 95 hp |
| แรงบิด / Torque | 260 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 165 km/h |
| 0-100 km/h | 12.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1500 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 3 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20.4 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 4498 x 1859 x 1832 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2716 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 775 L |
| ราคา / Price | ฿1,200,000 |