Last MSRP ฿4,500,000
Mercedes-Benz CLK CLK 320 (1997-2002) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3199 cc |
| แรงม้า / Power | 218 hp |
| แรงบิด / Torque | 310 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 240 km/h |
| 0-100 km/h | 7.4 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1475 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4567 x 1722 x 1345 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2690 mm |
| ราคา / Price | ฿4,500,000 |