Last MSRP ฿7,990,000
Mercedes-Benz CLS CLS 350 CGI (2007-2010) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3498 cc |
| แรงม้า / Power | 292 hp |
| แรงบิด / Torque | 365 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 250 km/h |
| 0-100 km/h | 6.7 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1735 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4913 x 1873 x 1403 mm |
| ราคา / Price | ฿7,990,000 |