Mercedes-Benz Conecto Conecto LF G (Articulated) (1996-2006) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 11967 cc |
| แรงม้า / Power | 300 hp |
| แรงบิด / Torque | 1250 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 12600 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 60 |
| ประตู / Doors | 3 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 4 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 17950 x 2500 x 3050 mm |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿1,200,000 - ฿2,000,000 |