Mercedes-Benz Conecto Conecto LF (Urban) (1996-2006) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 11967 cc |
| แรงม้า / Power | 250 hp |
| แรงบิด / Torque | 1100 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8100 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 40 |
| ประตู / Doors | 1 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 4 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 11950 x 2500 x 3050 mm |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿800,000 - ฿1,500,000 |