Starting from ฿5,500,000
Mercedes-Benz Conecto Conecto NGT (Solo) (2019) — Full specs, price from ฿5,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | lpg |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 7698 cc |
| แรงม้า / Power | 302 hp |
| แรงบิด / Torque | 1200 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8550 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 40 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 12100 x 2550 x 3120 mm |
| ราคา / Price | ฿5,500,000 |