Mercedes-Benz Intouro Intouro (RHD, 2-axle) (2019) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 7698 cc |
| แรงม้า / Power | 354 hp |
| แรงบิด / Torque | 1400 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8550 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 55 |
| ประตู / Doors | 1 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 4.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 12180 x 2550 x 3365 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 6080 mm |