Last MSRP ฿3,800,000
Mercedes-Benz M-Class ML 270 CDI (1999-2005) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2685 cc |
| แรงม้า / Power | 163 hp |
| แรงบิด / Torque | 400 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 2110 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 5 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 10 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 4587 x 1833 x 1774 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2819 mm |
| ราคา / Price | ฿3,800,000 |