Mercedes-Benz Travego Travego O580 (2-axle) (1999-2006) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 11967 cc |
| แรงม้า / Power | 422 hp |
| แรงบิด / Torque | 1900 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8100 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 49 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 12000 x 2550 x 3700 mm |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿1,500,000 - ฿3,000,000 |