Last MSRP ฿1,790,000
Mercedes-Benz Vito 115 CDI Van (W639) (2004-2014) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2148 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| แรงบิด / Torque | 330 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 190 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 1860 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 5 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 11 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 4748 x 1906 x 1875 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3200 mm |
| ราคา / Price | ฿1,790,000 |