Starting from ฿2,690,000
Mercedes-Benz Vito 119 CDI Tourer (W447) (2021) — Full specs, price from ฿2,690,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1950 cc |
| แรงม้า / Power | 190 hp |
| แรงบิด / Torque | 440 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 190 km/h |
| 0-100 km/h | 11.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2150 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 9 |
| ประตู / Doors | 5 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 11 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 5140 x 1928 x 1890 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3200 mm |
| ราคา / Price | ฿2,690,000 |