Last MSRP ฿2,550,000
Mercedes-Benz X-Class X 250 d POWER 4MATIC (2018-2020) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2298 cc |
| แรงม้า / Power | 190 hp |
| แรงบิด / Torque | 450 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 190 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 2234 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 5340 x 1920 x 1819 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3150 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 966 kg |
| ราคา / Price | ฿2,550,000 |