Starting from ฿6,500,000
Mercedes-Benz Zetros Zetros 2733 A 6x6 (Chassis Cab) (2008-2026) — Full specs, price from ฿6,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 7200 cc |
| แรงม้า / Power | 326 hp |
| แรงบิด / Torque | 1300 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 90 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 12150 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 9000 x 2500 x 2980 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 4800 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 16000 kg |
| ราคา / Price | ฿6,500,000 |