Starting from ฿2,499,000
MG Cyberster Cyberster 77kWh (2024) — Full specs, price from ฿2,499,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 305 hp |
| แรงบิด / Torque | 475 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 77 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 501 km |
| ชาร์จ DC / DC Charge | 140 kW |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 195 km/h |
| 0-100 km/h | 4.9 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1850 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4535 x 1913 x 1329 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2690 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 249 L |
| ราคา / Price | ฿2,499,000 |