Last MSRP ฿3,499,000
Mini Paceman John Cooper Works ALL4 (2013-2016) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1598 cc |
| แรงม้า / Power | 218 hp |
| แรงบิด / Torque | 280 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 224 km/h |
| 0-100 km/h | 6.9 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1475 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 13.9 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 4124 x 1789 x 1500 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2596 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 330 L |
| ราคา / Price | ฿3,499,000 |