Nissan Silvia Q's (S13) (1988-1993) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1809 cc |
| แรงม้า / Power | 135 hp |
| แรงบิด / Torque | 159 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 220 km/h |
| 0-100 km/h | 6.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1080 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4470 x 1690 x 1290 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2475 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 205 L |