Starting from ฿990,000
Nissan Urvan Urvan Caravan 2.5 MT (Cargo) (2023) — Full specs, price from ฿990,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2488 cc |
| แรงม้า / Power | 129 hp |
| แรงบิด / Torque | 356 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 155 km/h |
| 0-100 km/h | 14 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2100 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 5 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 9.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 5230 x 1880 x 2285 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2940 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 6300 L |
| ราคา / Price | ฿990,000 |