Starting from ฿67,900
NIU MQi+ Sport (2022) — Full specs, price from ฿67,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 4 hp |
| แรงบิด / Torque | 110 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| แบตเตอรี่ / Battery | 1.49 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 55 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 45 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 72 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1728 x 661 x 1131 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1241 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 750 mm |
| ราคา / Price | ฿67,900 |