Starting from ฿64,000
NIU UQi Standard (Base) (2022) — Full specs, price from ฿64,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 4 hp |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| แบตเตอรี่ / Battery | 1.49 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 50 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 45 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 75 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1910 x 740 x 1128 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1300 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 840 mm |
| ราคา / Price | ฿64,000 |