Starting from ฿159,000
NIU XQi3 Street (2024) — Full specs, price from ฿159,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงบิด / Torque | 357 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| แบตเตอรี่ / Battery | 2.3 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 70 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 45 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 76 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1995 x 820 x 1036 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1270 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 875 mm |
| ราคา / Price | ฿159,000 |