Starting from ฿300,000,000
Pagani Huayra BC (2016-2019) — Full specs, price from ฿300,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 5980 cc |
| แรงม้า / Power | 791 hp |
| แรงบิด / Torque | 1100 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 370 km/h |
| 0-100 km/h | 2.8 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1218 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4665 x 2036 x 1169 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2795 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 80 L |
| ราคา / Price | ฿300,000,000 |