Piaggio Ape 50 Ape 50 Electric Van (2022) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 2.5 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 80 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 60 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 250 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2660 x 1390 x 1610 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 150 kg |