Piaggio Ape 50 Ape 50 Euro 5 Van (2020-2021) — Full specs, price, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 50 cc |
| แรงม้า / Power | 2 hp |
| แรงบิด / Torque | 4 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 60 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 210 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2660 x 1390 x 1610 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 170 kg |